Media o nas

Systematycznie pokazujemy naszą pracę w mediach. Zmieniamy polską weterynarię i prezentujemy to, co dla nas najważniejsze. Budujemy nowoczesny rynek weterynaryjny w Polsce, dzieląc się naszymi wartościami.

01.10.2022 - Forbes

Aleksandra Gutkowska. Z miłości do zwierząt i biznesu

Myślała o karierze w konsultingu i zbierała szlify w rodzinnym holdingu, który stoi za takimi markami jak Duka czy Miloo Home, aby ostatecznie pójść własną drogą. Aleksandra Gutkowska ma pomysł, partnerów i pieniądze, aby przekształcić Edinę w największą sieć weterynaryjną w Polsce.
więcej...
31.08.2022 - Weterynaria News

Dołączenie do EDINY to dla mnie wielka ulga

„Odzyskałam spokój, możliwość zadbania o relacje z rodziną i rozwój zawodowy” – mówi lek. wet. Anna Rzepka z warszawskiej kliniki PulsVet o procesie dołączenia do Grupy EDINA.
więcej...
06.09.2022 - Weterynaria News

Klinika Brynów w Katowicach, dołączyła do Grupy EDINA

Klinika Weterynaryjna Brynów to placówka, która powstała w 1995 roku. Od tego czasu lecznica ulegała rozbudowie i stale poszerzając zakres świadczonych usług szybko stała się kliniką, zapewniającą kompleksową diagnostykę, leczenie ambulatoryjne i hospitalizację. Placówka prowadzi również 24 – godzinną opiekę, świadcząc dyżury również w weekendy. Jej właścicielem i twórcą jest jeden z najbardziej doświadczonych lekarzy weterynarii w Katowicach, lek. wet. Krzysztof Czogała, który w tym roku świętuje 50 – lecie działalności zawodowej.
więcej...
18.08.2022 - Inne

Apteczka dla psa - co powinno się w niej znaleźć?

Zabieracie psa ze sobą na wyjazd? Pomyślcie też o apteczce dla niego! Coraz więcej miejsc, zarówno noclegowych, jak i gastronomicznych, oznacza się jako psiolubne/pet-friendly, czyli akceptuje w swoich progach zwierzęta towarzyszące. 

więcej...
20.07.2022 - Weterynaria News

Sprzedaż silnej firmy to dobra decyzja, czyli kiedy najlepiej sprzedać swój biznes

Czy oddanie sterów swojej firmy, np. placówki weterynaryjnej w dobie dużej popularności na lokalnym rynku to objaw słabości, czy jednak przemyślanej i słusznej decyzji? To pytanie dotyka wszystkich tych, którym z różnych przyczyn zaświtał w głowie taki pomysł. Warto pamiętać jednak, że to właśnie w momencie sukcesów możemy sprzedać lecznicę najkorzystniej i spokojnie wybrać najlepszego nabywcę.

więcej...
20.04.2022 - Inne

Pomoc dla zwierząt z Ukrainy

Podczas każdej wojny bezbronnymi ofiarami są także zwierzęta, nie tylko te które zostały w miejscu konfliktu, ale także te które uciekły do obcego kraju. Zwierzęta mają znacznie bardziej wyostrzone zmysły niż człowiek, tym samym więc bardziej odczuwają hałas towarzyszący wojnie. Dodatkowe przerażenie może wywoływać nowe miejsca zamieszkania czy trudy ucieczki. Niejednokrotnie podczas takiej podróży miały też ograniczony dostęp do jedzenia i picia, więc mogą być odwodnione i wygłodzone.

więcej...
22.02.2022 - Inne

Nowy punkt szczepień dla zwierząt z Ukrainy

Na Dworcu PKP Gdynia Główna prężnie działa punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy, którzy trafiają do naszego miasta i mogą potrzebować pomocy, wyżywienia, noclegu lub porady lekarskiej. W mieście funkcjonuje również całodobowa infolinia o numerze: (+ 48) 723 236 666. Z kolei, jak poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdyni, od dzisiaj na dworcu będzie także dostępny punkt szczepień i czipowania zwierząt towarzyszących uchodźcom wojennym z Ukrainy.

więcej...
07.03.2022 - Inne

Gdyńscy weterynarze oferują pomoc zwierzakom z Ukrainy

Na pomoc zasługuje każdy - mówi Marta Bugalska z kliniki Edina New Vet w Gdyni. To właśnie tu, uchodźcy z Ukrainy, którzy dotarli do Trójmiasta ze swoimi zwierzakami, mogą za darmo je przebadać. Weterynarze oferują bezpłatne szczepienia; jest także szansa na wyrobienie zwierzakowi paszportu.

więcej...
03.03.2022 - Inne

Weterynarze w gotowości. Pomoc dla zwierzaków z Ukrainy

Na pomoc czekają też ci, którzy nie mówią ludzkim głosem – media już od kilku dni obiegają zdjęcia samotnych lub rannych zwierząt domowych w samym środku wojny. Niektóre z nich mają odrobinę więcej szczęścia i przekraczają polską granicę razem ze swoimi opiekunami. Jedna z gdyńskich klinik weterynaryjnych chce pomóc, oferując bezpłatnie podstawowe szczepienia czy badania dla zwierzaków przywiezionych z Ukrainy. Mogą one pomóc np. w wyrobieniu zwierzęciu paszportu.
więcej...
05.01.2022 - Inne

Psiaki i kociaki pod jednym parasolem

Polski rynek weterynaryjny należy do najbardziej rozdrobnionych na świecie. Edina ma pomysł, jak go skonsolidować. Co więcej, ma na to spore pieniądze.
więcej...
31.12.2021 - Inne

Nie stresuj zwierząt w Nowy Rok!

Szampan, życzenia, ale przede wszystkim tysiące fajerwerków rozjaśniających sylwestrową noc – tak my, ludzie zwykle świętujemy nadejście Nowego Roku. Niestety, dla zwierząt noworoczna feta nie jest dobrą zabawą.
więcej...
22.03.2022 - Inne

Wspieramy uchodźców – sprawdź formy i zakres pomocy

Infolinia specjalna i punkt informacyjny wojewody małopolskiego dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w Małopolsce.

więcej...
27.01.2022 - Inne

Jak Polacy kochają zwierzęta?

Hiszpańskie czworonogi od stycznia nie są już "rzeczą" tylko "istotami żywymi obdarzonymi wrażliwością". Nowe przepisy czynią zwierzęta pełnoprawnymi członkami rodziny. Oznacza to, że sytuacja zwierząt będzie uregulowana na przykład w przypadku rozwodu ich właścicieli, a także krzywd, których doświadczają ze strony ludzi.

więcej...
30.04.2021 - Inne

TDJ wesprze Edinę w budowie pierwszej ogólnopolskiej sieci lecznic weterynaryjnych

Rodzinna firma TDJ zainwestowała w pierwszą ogólnopolską sieć lecznic weterynaryjnych – Edina Vetcare Group. TDJ wspólnie z obecnym właścicielem – planuje poszerzać sieć o nowe placówki, aby docelowo stworzyć nowoczesny i kompleksowy system świadczenia usług dla zwierząt domowych w całej Polsce.

więcej...
25.04.2021 - Inne

TDJ zainwestował w ogólnopolską sieć lecznic weterynaryjnych Edina Vetcare Group

TDJ zainwestował w pierwszą ogólnopolską sieć lecznic weterynaryjnych – Edina Vetcare Group, podała spółka. TDJ wspólnie z obecnym właścicielem planuje poszerzać sieć o nowe placówki, aby docelowo stworzyć nowoczesny i kompleksowy system świadczenia usług dla zwierząt domowych w całej Polsce.
więcej...
15.02.2022 - Inne

Jak rozsądnie kochać psa?

Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie może wcale nie być prosta. Pomimo, że obdarzamy naszych pupili wieloma pozytywnymi uczuciami, okazywanie im uczucia nie zawsze jest takie łatwe i oczywiste. Czy jesteście pewni, że dowody Waszej miłości są czytelne dla Waszego psiaka? Czy okazujecie uczucia rozważnie i mądrze, nie zapominając o zdrowiu i dobrym samopoczuciu pupila? Wystarczy tylko kilka rzeczy, aby mądrze okazać psu miłość.

więcej...
07.02.2022 - Inne

EDINA Vetcare Group zmienia rynek weterynaryjny w Polsce

Aleksandra Gutkowska, pomysłodawczyni i prezes EDINY, postanowiła skonsolidować polski rynek weterynaryjny. Przy wsparciu dr Alicji Brzozowskiej zamierza stworzyć grupę co najmniej 200 lecznic świadczących najwyższą, kompleksową jakość usług dla czworonogów i ich właścicieli.

więcej...
03.02.2022 - Interia

Czy Polacy kochają zwierzęta?

W polskich domach przybywa zwierząt. Szacuje się, że już ponad połowa Polaków mieszka z psem lub kotem. Chętnie je kupujemy, ale także zdecydowanie częściej decydujemy się na adopcję.

więcej...
24.02.2022 - Interia

Szczęśliwy pies: Wspólne spędzanie czasu jest ważne

Naszych pupili obdarzamy wieloma pozytywnymi uczuciami. Czy jesteście pewni, że dowody waszej miłości są czytelne dla waszego psiaka? Czy okazujecie uczucia rozważnie i mądrze, nie zapominając o zdrowiu i dobrym samopoczuciu pupila? Wystarczy tylko kilka rzeczy, aby mądrze okazać psu miłość.

więcej...
24.06.2021 - Rzeczpospolita

Konsolidacja u weterynarzy. Powstanie ogólnopolska sieć

TDJ wesprze Edinę Vetcare Group w budowie pierwszej ogólnopolskiej sieci lecznic weterynaryjnych. Teraz liczy ona kilkanaście placówek, docelowo ma ich być ponad 200.

więcej...
24.06.2021 - Puls Biznesu

TDJ zainwestował w sieć klinik weterynaryjnych

Rodziny Domogałów i Gutkowskich są dość dobrze znane w krajowym biznesie. Właśnie połączyły siły i kapitał, by rozwinąć Edina Vetcare Group.
więcej...
03.01.2022 - Magwet

EDINA wspiera pasję leczenia zwierząt

Współpraca, a nie konkurencja, rozwój i dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami, wsparcie administracyjne i biznesowe, światowe standardy, przy jednoczesnym zachowaniu lokalnej specyfiki. O idei pierwszej w Polsce sieci lecznic weterynaryjnych EDINA Vetcare Group opowiadają jej szefowe – prezes Aleksandra Gutkowska i Alicja Brzozowska, członek zarządu i dyrektor zarządzająca.
więcej...
02.02.2022 - Magwet

Po pracy wyłączam telefon. Rozmowa z lek. wet. Grażyną Dudą-Adamczyk

Praca polskich lekarzy weterynarii nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli w pojedynkę prowadzą jednoosobowe gabinety, w których łączą wiele ról. Wielogodzinne codzienne obowiązki, brak czasu wolnego i zachwianie work-life balance to główne problemy, z jakimi się borykają. O przystąpieniu do pierwszej polskiej grupy lecznic weterynaryjnych EDINA Vetcare Group oraz plusach i minusach, jakie wynikają z tej decyzji, opowiada lek. wet. Grażyna Duda-Adamczyk z EDINA Przychodnia Weterynaryjna Hyrax.
więcej...
27.01.2022 - Forbes

Edina Vetcare. Luxmed dla zwierząt

Aleksandra Gutkowska przez lata wspierała rodzinę w rozwijaniu sieci z wyposażeniem wnętrz Duka. Dziś buduje własny biznes. Jej Edina, ze wsparciem funduszu TDJ, ma usieciowić kliniki weterynaryjne. W czasach gdy psy i koty traktuje się jak przybrane dzieci, plan wydaje się w punkt.

więcej...
18.08.2022 - Inne

Apteczka dla psa - co powinno się w niej znaleźć?

Zabieracie psa ze sobą na wyjazd? Pomyślcie też o apteczce dla niego! Coraz więcej miejsc, zarówno noclegowych, jak i gastronomicznych, oznacza się jako psiolubne/pet-friendly, czyli akceptuje w swoich progach zwierzęta towarzyszące. 

więcej...
20.04.2022 - Inne

Pomoc dla zwierząt z Ukrainy

Podczas każdej wojny bezbronnymi ofiarami są także zwierzęta, nie tylko te które zostały w miejscu konfliktu, ale także te które uciekły do obcego kraju. Zwierzęta mają znacznie bardziej wyostrzone zmysły niż człowiek, tym samym więc bardziej odczuwają hałas towarzyszący wojnie. Dodatkowe przerażenie może wywoływać nowe miejsca zamieszkania czy trudy ucieczki. Niejednokrotnie podczas takiej podróży miały też ograniczony dostęp do jedzenia i picia, więc mogą być odwodnione i wygłodzone.

więcej...
22.02.2022 - Inne

Nowy punkt szczepień dla zwierząt z Ukrainy

Na Dworcu PKP Gdynia Główna prężnie działa punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy, którzy trafiają do naszego miasta i mogą potrzebować pomocy, wyżywienia, noclegu lub porady lekarskiej. W mieście funkcjonuje również całodobowa infolinia o numerze: (+ 48) 723 236 666. Z kolei, jak poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdyni, od dzisiaj na dworcu będzie także dostępny punkt szczepień i czipowania zwierząt towarzyszących uchodźcom wojennym z Ukrainy.

więcej...
07.03.2022 - Inne

Gdyńscy weterynarze oferują pomoc zwierzakom z Ukrainy

Na pomoc zasługuje każdy - mówi Marta Bugalska z kliniki Edina New Vet w Gdyni. To właśnie tu, uchodźcy z Ukrainy, którzy dotarli do Trójmiasta ze swoimi zwierzakami, mogą za darmo je przebadać. Weterynarze oferują bezpłatne szczepienia; jest także szansa na wyrobienie zwierzakowi paszportu.

więcej...
03.03.2022 - Inne

Weterynarze w gotowości. Pomoc dla zwierzaków z Ukrainy

Na pomoc czekają też ci, którzy nie mówią ludzkim głosem – media już od kilku dni obiegają zdjęcia samotnych lub rannych zwierząt domowych w samym środku wojny. Niektóre z nich mają odrobinę więcej szczęścia i przekraczają polską granicę razem ze swoimi opiekunami. Jedna z gdyńskich klinik weterynaryjnych chce pomóc, oferując bezpłatnie podstawowe szczepienia czy badania dla zwierzaków przywiezionych z Ukrainy. Mogą one pomóc np. w wyrobieniu zwierzęciu paszportu.
więcej...
05.01.2022 - Inne

Psiaki i kociaki pod jednym parasolem

Polski rynek weterynaryjny należy do najbardziej rozdrobnionych na świecie. Edina ma pomysł, jak go skonsolidować. Co więcej, ma na to spore pieniądze.
więcej...
31.12.2021 - Inne

Nie stresuj zwierząt w Nowy Rok!

Szampan, życzenia, ale przede wszystkim tysiące fajerwerków rozjaśniających sylwestrową noc – tak my, ludzie zwykle świętujemy nadejście Nowego Roku. Niestety, dla zwierząt noworoczna feta nie jest dobrą zabawą.
więcej...
22.03.2022 - Inne

Wspieramy uchodźców – sprawdź formy i zakres pomocy

Infolinia specjalna i punkt informacyjny wojewody małopolskiego dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w Małopolsce.

więcej...
27.01.2022 - Inne

Jak Polacy kochają zwierzęta?

Hiszpańskie czworonogi od stycznia nie są już "rzeczą" tylko "istotami żywymi obdarzonymi wrażliwością". Nowe przepisy czynią zwierzęta pełnoprawnymi członkami rodziny. Oznacza to, że sytuacja zwierząt będzie uregulowana na przykład w przypadku rozwodu ich właścicieli, a także krzywd, których doświadczają ze strony ludzi.

więcej...
30.04.2021 - Inne

TDJ wesprze Edinę w budowie pierwszej ogólnopolskiej sieci lecznic weterynaryjnych

Rodzinna firma TDJ zainwestowała w pierwszą ogólnopolską sieć lecznic weterynaryjnych – Edina Vetcare Group. TDJ wspólnie z obecnym właścicielem – planuje poszerzać sieć o nowe placówki, aby docelowo stworzyć nowoczesny i kompleksowy system świadczenia usług dla zwierząt domowych w całej Polsce.

więcej...
25.04.2021 - Inne

TDJ zainwestował w ogólnopolską sieć lecznic weterynaryjnych Edina Vetcare Group

TDJ zainwestował w pierwszą ogólnopolską sieć lecznic weterynaryjnych – Edina Vetcare Group, podała spółka. TDJ wspólnie z obecnym właścicielem planuje poszerzać sieć o nowe placówki, aby docelowo stworzyć nowoczesny i kompleksowy system świadczenia usług dla zwierząt domowych w całej Polsce.
więcej...
15.02.2022 - Inne

Jak rozsądnie kochać psa?

Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie może wcale nie być prosta. Pomimo, że obdarzamy naszych pupili wieloma pozytywnymi uczuciami, okazywanie im uczucia nie zawsze jest takie łatwe i oczywiste. Czy jesteście pewni, że dowody Waszej miłości są czytelne dla Waszego psiaka? Czy okazujecie uczucia rozważnie i mądrze, nie zapominając o zdrowiu i dobrym samopoczuciu pupila? Wystarczy tylko kilka rzeczy, aby mądrze okazać psu miłość.

więcej...
07.02.2022 - Inne

EDINA Vetcare Group zmienia rynek weterynaryjny w Polsce

Aleksandra Gutkowska, pomysłodawczyni i prezes EDINY, postanowiła skonsolidować polski rynek weterynaryjny. Przy wsparciu dr Alicji Brzozowskiej zamierza stworzyć grupę co najmniej 200 lecznic świadczących najwyższą, kompleksową jakość usług dla czworonogów i ich właścicieli.

więcej...
24.06.2021 - Rzeczpospolita

Konsolidacja u weterynarzy. Powstanie ogólnopolska sieć

TDJ wesprze Edinę Vetcare Group w budowie pierwszej ogólnopolskiej sieci lecznic weterynaryjnych. Teraz liczy ona kilkanaście placówek, docelowo ma ich być ponad 200.

więcej...
24.06.2021 - Puls Biznesu

TDJ zainwestował w sieć klinik weterynaryjnych

Rodziny Domogałów i Gutkowskich są dość dobrze znane w krajowym biznesie. Właśnie połączyły siły i kapitał, by rozwinąć Edina Vetcare Group.
więcej...
01.10.2022 - Forbes

Aleksandra Gutkowska. Z miłości do zwierząt i biznesu

Myślała o karierze w konsultingu i zbierała szlify w rodzinnym holdingu, który stoi za takimi markami jak Duka czy Miloo Home, aby ostatecznie pójść własną drogą. Aleksandra Gutkowska ma pomysł, partnerów i pieniądze, aby przekształcić Edinę w największą sieć weterynaryjną w Polsce.
więcej...
27.01.2022 - Forbes

Edina Vetcare. Luxmed dla zwierząt

Aleksandra Gutkowska przez lata wspierała rodzinę w rozwijaniu sieci z wyposażeniem wnętrz Duka. Dziś buduje własny biznes. Jej Edina, ze wsparciem funduszu TDJ, ma usieciowić kliniki weterynaryjne. W czasach gdy psy i koty traktuje się jak przybrane dzieci, plan wydaje się w punkt.

więcej...
03.01.2022 - Magwet

EDINA wspiera pasję leczenia zwierząt

Współpraca, a nie konkurencja, rozwój i dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami, wsparcie administracyjne i biznesowe, światowe standardy, przy jednoczesnym zachowaniu lokalnej specyfiki. O idei pierwszej w Polsce sieci lecznic weterynaryjnych EDINA Vetcare Group opowiadają jej szefowe – prezes Aleksandra Gutkowska i Alicja Brzozowska, członek zarządu i dyrektor zarządzająca.
więcej...
02.02.2022 - Magwet

Po pracy wyłączam telefon. Rozmowa z lek. wet. Grażyną Dudą-Adamczyk

Praca polskich lekarzy weterynarii nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli w pojedynkę prowadzą jednoosobowe gabinety, w których łączą wiele ról. Wielogodzinne codzienne obowiązki, brak czasu wolnego i zachwianie work-life balance to główne problemy, z jakimi się borykają. O przystąpieniu do pierwszej polskiej grupy lecznic weterynaryjnych EDINA Vetcare Group oraz plusach i minusach, jakie wynikają z tej decyzji, opowiada lek. wet. Grażyna Duda-Adamczyk z EDINA Przychodnia Weterynaryjna Hyrax.
więcej...
03.02.2022 - Interia

Czy Polacy kochają zwierzęta?

W polskich domach przybywa zwierząt. Szacuje się, że już ponad połowa Polaków mieszka z psem lub kotem. Chętnie je kupujemy, ale także zdecydowanie częściej decydujemy się na adopcję.

więcej...
24.02.2022 - Interia

Szczęśliwy pies: Wspólne spędzanie czasu jest ważne

Naszych pupili obdarzamy wieloma pozytywnymi uczuciami. Czy jesteście pewni, że dowody waszej miłości są czytelne dla waszego psiaka? Czy okazujecie uczucia rozważnie i mądrze, nie zapominając o zdrowiu i dobrym samopoczuciu pupila? Wystarczy tylko kilka rzeczy, aby mądrze okazać psu miłość.

więcej...
31.08.2022 - Weterynaria News

Dołączenie do EDINY to dla mnie wielka ulga

„Odzyskałam spokój, możliwość zadbania o relacje z rodziną i rozwój zawodowy” – mówi lek. wet. Anna Rzepka z warszawskiej kliniki PulsVet o procesie dołączenia do Grupy EDINA.
więcej...
06.09.2022 - Weterynaria News

Klinika Brynów w Katowicach, dołączyła do Grupy EDINA

Klinika Weterynaryjna Brynów to placówka, która powstała w 1995 roku. Od tego czasu lecznica ulegała rozbudowie i stale poszerzając zakres świadczonych usług szybko stała się kliniką, zapewniającą kompleksową diagnostykę, leczenie ambulatoryjne i hospitalizację. Placówka prowadzi również 24 – godzinną opiekę, świadcząc dyżury również w weekendy. Jej właścicielem i twórcą jest jeden z najbardziej doświadczonych lekarzy weterynarii w Katowicach, lek. wet. Krzysztof Czogała, który w tym roku świętuje 50 – lecie działalności zawodowej.
więcej...
20.07.2022 - Weterynaria News

Sprzedaż silnej firmy to dobra decyzja, czyli kiedy najlepiej sprzedać swój biznes

Czy oddanie sterów swojej firmy, np. placówki weterynaryjnej w dobie dużej popularności na lokalnym rynku to objaw słabości, czy jednak przemyślanej i słusznej decyzji? To pytanie dotyka wszystkich tych, którym z różnych przyczyn zaświtał w głowie taki pomysł. Warto pamiętać jednak, że to właśnie w momencie sukcesów możemy sprzedać lecznicę najkorzystniej i spokojnie wybrać najlepszego nabywcę.

więcej...